Site Kullanım Koşulları

(1)  GİRİŞ

 www.beyliss.com  web sitesi, bu sitenin mobil uygulamaları (kısaca “internet sitesi”) Beyliss Tekstil ve Turizm Ticaret Limited Şirketi tarafından (kısaca “Beyliss” ya da “Biz”) tarafından işletilmektedir ve içeriği fikri ve sınai mülkiyet mevzuatı tarafından korunmaktadır. (Aksi açıkça belirtilmediği sürece ve yazılı onay alınmadan, internet sitesi kısmen ya da tamamen kopyalanamaz, yayınlanamaz, çoğaltılamaz, yüklenemez, gösterilemez, sergilenemez, tercüme edilemez, kodlanamaz, herhangi bir şekilde başka bir bilgisayar, sunucu web sitesi veya diğer ortamlara iletilemez, dağıtılamaz, kötüniyetli şekilde kullanılamaz, güvenlik önlemleri ihlal edilemez, teste tabi tutulamaz, siteyi işlevsiz kılmaya dönük aksiyonlara tabi tutulamaz.)

 

İşbu belgede yazılı hususlar bundan böyle birlikte kısaca “kullanım koşulları” olarak anılacaktır. Siteyi ziyaret edenler, üyeler ya da üye olmadan alışveriş yapan kişiler ise kısaca “kullanıcılar” olarak anılacaktır.

İş bu belge; internet sitesini kullanmasına, internet sitesi üzerinden ürün ya da hizmet (kısaca “ürün”) satın alınmasına, kişisel verilerin işlenmesine, çerez politikasına, gizlilik politikasına, iletişim ve ticari iletişim kurulmasına ve düzenleme konusu edilen sair hususlara ilişkin hüküm ve koşulları belirlemektedir.

Kullanıcılar, internet sitesini kullanmadan önce iş bu belgeyi ve ayrıca “Gizlilik ve Kişisel Veri Politikası” (Kişisel verilerin İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni) belgesini okumalıdır. Bu internet sitesini herhangi bir şekilde kullandığınızda veya internet sitesi üzerinden sipariş verdiğinizde gizlilik ve kişisel veri politikası da dahil olmak üzere tüm kullanım koşullarını ve kabul etmiş ve belirtilen hususlara açık rıza göstermiş sayılmaktasınız. Kullanım koşullarının tamamını kabul etmeyen kullanıcı internet sitesini kullanmamalıdır. Gizlilik ve Kişisel Veri Politikası metnine ulaşmak için lütfen burayı tıklayın.

Beyliss, kullanım koşullarını değiştirebilir ve güncelleyebilir.  Bunları düzenli olarak okumak ve kontrol etmek kullanıcıların sorumluluğu altındadır ve güncelleme sonrası internet sitesinin kullanılması yenilenen kullanım koşullarının da aynı şekilde kabul edildiği anlamına gelecektir. 

 

(2)  ÜYELİK:

Kullanıcılar ürün ve hizmetlere ulaşmak için internet sitesine online şekilde üye olabilecekleri gibi üye olmadan da alışveriş yapabilirler. Üye olmak için 18 yaşından büyük olmanız ve kısıtlı olmamanız gerekir. Üye olmak için bu linke tıklayarak başvuru yapabilirsiniz. Üyelik durumunda, şifre ve hesap bilgilerinin güvenliğini ve gizliliğini sağlama sorumluluğu üyelere aittir. Aksi durumda ortaya çıkabilecek tüm zarar ve ziyanlardan güvenliği ve gizliliği sağlamayan üye sorumlu olacaktır. 

(3)  UYARILAR

Beyliss, internet sitesindeki içerik ve hizmetlerin her zaman için hatasız, eksiksiz ya da kesintisiz olacağını taahhüt etmemektedir. İnternet sitesindeki içerik ve hizmetler her zaman için önceden bilgi verilmeden değiştirilebilir. Belirtmek isteriz ki, internet üzerinden yapılan işlemler hiçbir zaman tamamen özel ya da güvenli olmamakta ve her zaman için bazı riskler barındırmaktadır. Bu nedenle internet sitesi üzerinden yapacağınız işlemlerde kötü niyetli yazılım ve uygulamalara maruz kalmayacağınızın garantisi verilememektedir.  İnternet sitesinde ürünlerin renkleri mümkün olduğunca doğru gösterilmeye çalışılmaktadır. Bununla beraber, renkler monitörünüze bağlı olduğundan, monitör ekranınızın herhangi bir rengi doğru göstereceği garanti edilememektedir.

 

(4)  ONLINE SATIŞLAR:

İnternet sitemiz üzerinden üye olarak ya da olmadan online şekilde ürün ve hizmet satın almanız mümkündür. İnternet sitesi üzerinden üyelik başvurusu yapanlara, kullanıcı ve/veya üye numarası verilmekte ve gerekli şartları sağlayan kullanıcılar şifreleri ile hesapları üzerinden erişim ve işlem imkanı kazanmaktadırlar. Lütfen kullanıcı adı ve şifre bilginizi gizli tutunuz. Kullanıcı adı ve şifreye dayalı olarak yapılacak herhangi bir faaliyetten tamamen siz sorumlusunuz. Bu bilgilerin başkaları tarafından ele geçirildiğini veya yetkisiz şekilde kullanıldığını anlarsanız, derhal bizimle iletişime geçmeniz son derece önemlidir. 

Bir ürünün açıkça yanlış bir fiyatla listelenmesi, fiyatlandırma veya ürün bilgisinde açık yazım hatası bulunması vb. gibi durumlarda, Beyliss, hatalı listelenen ürün için verilen siparişleri reddetme veya iptal etme hakkına sahiptir.

Satışlar peşin ödeme karşılığı yapılmakta olup Beyliss; bedeli herhangi bir nedenle ödenmemiş, ödemesi ilgili banka ya da ödeme hizmet sağlayıcısı tarafından daha sonra iptal edilmiş siparişleri reddetme veya iptal etme hakkına sahiptir.  Beyliss, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, herhangi bir nedenle herhangi bir siparişi reddetme veya iptal etme hakkını da saklı tutar. Kredi kartınızdan satın alma işlemi zaten tahsil edilmişse ve siparişiniz iptal edilmişse ödediğiniz tutar bankanız ya da ödeme hizmet sağlayıcısı tarafından iade edilir.   

Beyliss, tüm ürün açıklamalarında doğru bilgileri sunmaya çalışır. Bununla birlikte, Beyliss, Web sitelerindeki herhangi bir ürün tanımının veya diğer içeriğin doğru, eksiksiz, güvenilir, güncel veya hatasız olduğunu garanti etmemektedir.

Beyliss, önceden haber vererek veya haber vermeksizin; (a) kampanya veya diğer promosyonlarda değişiklik yapma, (b) bir ürün tanımını değiştirme, (c) herhangi bir ürünün veya hizmetin kullanılabilirliğini sınırlama, (d) kullanıcılara herhangi bir ürün veya hizmeti sunmayı reddetme hakkını saklı tutar.

 

(5)  KİŞİSEL BİLGİLER, ZİYARETLERİNİZ

Kullanıcılar internet sitesini ziyaret ettiklerinde ve/veya site üzerinde işlem yaptıklarında bir takım kişisel bilgilerini Beyliss ile paylaşmaktadırlar. Bu bilgiler Beyliss tarafından Kullanım koşulları kapsamında işlenmektedir. Beyliss, kullanıcıların paylaştıkları tüm bilgilerin doğru ve gerçek olduğunu kabul ederek işlem gerçekleştirmektedir ve kullanıcılar verdikleri bilgilerin gerçek ve doğru olduğunu teyit etmiş sayılmaktadırlar.  Verilerinizin güvenliğini sağlamak için SSL yazılım güvenliğini (Güvenli Yuva Katmanı) kullanıyoruz. Bu sistem ile verileriniz, adınız, adresiniz ve kart numaranız İnternet üzerinden güvenli bir şekilde kodlanır ve iletilir. Aktarım sırasında, dışarıdan kimse verilerinizi okuyamaz. (Kart bilgileri tarafımızca saklanmaz, depolanmaz)

(6)  İNTERNET SİTESİNİN KULLANIMI

İnternet sitesinin kullanımında ve kayıtları kullanan sitelerinin kullanımında tüm sorumluluk kullanıcılara aittir.  Beyliss olarak hedefimiz, internet sitelerimizle ilgili olarak olumlu, yararlı ve güvenli bir çalışma deneyimi oluşturmaktır. Hedefimize ulaşmak için başkalarına veya Beyliss’e zarar verebilecek belirli davranışları yasaklarız.

İnternet sitesi; ziyaret, kullanıcı kaydının oluşturulması, ürünlerin siparişi, iletişim, bilgi edinme, meşru taleplerin iletilmesi amaçları ile kullanılabilir. Kullanıcılar gerçek dışı asılsız veya sahte siparişler vermemeyi, Beyliss’in uygun görmediği siparişleri gerekçe göstermeden reddetme hakkına haiz olduğunu beyan ve kabul ederler.

Kullanıcılar paylaştıkları iletişim bilgileri üzerinden Beyliss’in kendileri ile iletişim kurmasına, ticari elektronik ileti göndermesine izin vermiş sayılmaktadırlar. Kullanıcılar 18 yaşını tamamlayarak reşit olduklarını ve temyiz kudretini haiz olduklarını onaylamaktadırlar.

 İnternet sitesi üzerinden sağlanan ürünler yalnızca Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde teslim edilmektedir.  İnternet sitesinde yaşanacak kesinti, sorun ve hatalar ile bunların yol açabileceği zararlardan Beyliss sorumlu değildir.

İnternet sitesinde yer alan her türlü bilgi, istatistiki şekil ve değerin güvenilirliği genel teamüller çerçevesinde kabul edilen kaynaklardan elde edilerek derlenmiştir, bunların doğrulukları ve yeterlilikleri, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacağı, süresinde güvenilir ve hatasız olacakları hiçbir şekilde Beyliss tarafından garanti edilmemektedir.

 

(7)    İNTERNET SİTESİNDEKİ BAĞLANTILAR

İnternet sitesinde, üçüncü taraf internet sitelerine bağlantılar konulmuş olabilir. Bu bağlantılar yalnızca bilgi verme amaçlıdır ve bu internet sitelerinin   kontrolü veya sorumluluğu Beyliss’e ait değildir. Bu anlamda bu gibi bağlantıların   kullanımından   kaynaklanabilecek   herhangi   bir   kayıp ya da zarardan Beyliss sorumlu değildir.

 

 

(8)  SÖZLEŞMELERİN KURULMASI

Kullanıcılar internet sitesi üzerindeki sözleşmeleri (üyelik, satış, vs) sitedeki süreçleri takip ederek, gerekli bilgileri doğru şekilde vererek ve gerekli onayları yaparak oluştururlar. Sözleşmenin kurulabilmesi için onayın Beyliss’e ulaşması, ödemenin onaylanması ve sözleşme onayının kullanıcıya iletilmesi şarttır.

Satış sözleşmeleri bakımından ürünler stoklarla sınırlıdır. Tedarik sıkıntısı yaşanması veya ürünün stokta bulunamaması durumlarında Beyliss kabul etmesi halinde kullanıcıya ikame ürün teklif edebileceği gibi, bunun yerine sözleşmeyi feshederek ödenen tutarı kullanıcıya iade eder ve kullanıcı başkaca bir talepte bulunmaz. Beyliss herhangi bir ürünü geri çekme ve/veya internet sitesinden kaldırma hakkını saklı tutmaktadır. Kullanıcıya sipariş onayı gönderilmiş olsa da olağandışı durum nedeni ile Beyliss, herhangi bir sorumluluğu olmaksızın siparişi yerine getirmeyi veya onaylamayı reddetme hakkını her zaman saklı tutar.  

(9)  TESLİMAT, İADE VE CAYMA HAKKI

Kullanıcılar tarafından sipariş edilecek ürünlerin teslimatı, iade koşulları ve cayma hakkının kullanılmasına ilişkin süreç ve politikalar “Teslimat ve İade Koşulları” isimli belgede açıklandığı gibidir. Bu belgeye ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız ve sipariş vermeden önce bu açıklamaları dikkatlice okuyunuz.

(10)    FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

İnternet sitesindeki tüm dokümanlar, materyal ve içeriğin telif hakkı, ticari markaları ve tüm fikri mülkiyet hakları Beyliss’e aittir. Kullanıcılar internet sitesindeki kod, yazılım, içerik ve materyalleri değiştiremez, kopyalayamaz, çoğaltamaz, kiralayamaz, yeniden yayımlayamaz, başka bir bilgisayara yükleyemez, postalayamaz, iletemez ya da dağıtamaz. Ancak kullanıcılar sipariş ya da sözleşme bilgilerinin kopyasını gerekli olduğu ölçüde internet sitesinden alabilirler. Telif hakkı yasaları gereği insanların veya modellerin resimleri indirilemez veya kopyalanamaz. Kullanıcılar; Beyliss’e gönderdikleri herhangi bir fikir, öneri veya görüşün Beyliss tarafından süresiz ve ücretsiz şekilde kullanılmasına, yayınlanmasına, internet üzerinden yayınlamasına izin ve onay vermiş olacaklardır. 

 

(11)    TİCARİ MARKALAR

İnternet sitesindeki tüm içerik, ürün adları, ticari markaları, hizmet markaları ve logoları, aksi belirtilmediği sürece, tamamen Beyliss'e aittir veya Beyliss tarafından lisanslanmıştır. Üçüncü taraflara ait ticari markalar, hizmet markaları ve logoları üçüncü tarafların mülkiyeti olarak kalmaktadır.

(12)     VİRÜSLER, SANAL KORSANLIK, SİBER SUÇLAR

Kullanıcılar; virüs, trojan, solucan, mantık bombaları veya kötü amaçlı ya da teknolojik açıdan zararlı olan diğer materyalleri kasıtlı şekilde internet sitesini yüklemeyeceklerini ve her türlü kötüye kullanımından kaçınacaklarını beyan ve taahhüt etmektedirler.

Kullanıcılar; internet sitesine, siteyi barındıran sunucuya veya ilgili başkaca sunucu girmeyeceklerini, yetkisiz erişim yapmayacaklarını, sistemi engelleyecek, bozacak, verileri yok edecek davranışlar sergilemeyeceklerini taahhüt ederler. Beyliss web sitesinin virüs ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırmak için mevcut imkanlar dahilinde tedbirler almıştır, ancak kullanıcılar kendi nihai güvenlikleri için kişisel virüs koruma sistemlerini tedarik etmek ve gerekli korumayı sağlamakla yükümlüdürler.

 

(13)    ANTİ-SPAM POLİTİKASI

Beyliss, istenmeyen toplu e-postaların (spam) gönderilmesini kesinlikle yasaklamaktadır. Spam, bu amaç için, e-posta alıcısından önceden izin alınmadığı ya da önceden e-posta alıcısıyla kurulmuş bir ticari ya da kişisel ilişki olmadığı sürece, herhangi bir kişiye, kuruluşlara, haber gruplarına, forumlara, e-posta listelerine ya da diğer gruplara ya da listelere benzer, on ya da daha fazla mesajın gönderilmesi olarak tanımlanmaktadır.

Beyliss ayrıca, e-postalarda yanlış başlıklar kullanılmasını veya Beyliss ile ve/veya ürün ve hizmetleriyle bağlantılı olarak herhangi bir e-postanın kökenini tahrif etmeyi, taklit etmeyi veya değiştirmeyi yasaklamaktadır. Beyliss, başka bir tedarikçinin hizmetini, nakliye hizmetini veya başka bir şekilde kullanarak yukarıdaki işlemlerden herhangi birini yapmaya yasaklamaktadır.

 

(14)     BİLDİRİMLER

Kullanıcılar yapacakları bildirimleri ve taleplerini Beyliss’e yazılı/elektronik olarak yapmalıdırlar. Kullanıcılar Beyliss’e ilettikleri e-posta, telefon ya da posta adresi bilgilerinin doğru olduğunu ve değişiklikleri derhal Beyliss’e bildireceklerini, Beyliss’in kendilerine bu kanallar üzerinden e-posta ile, telefonla ve mektupla bildirimde bulunabileceğini açıkça kabul ve beyan ederler.

 

(15)    HAKLARIN VE YÜKÜMLÜLÜKLERİN DEVRİ

Kullanıcılar; Beyliss ile yaptıkları herhangi bir sözleşmeden doğan hak ve sorumlulukları yazılı onay olmaksızın üçüncü bir kişiye devredemezler.  

 

(16)    MÜCBİR SEBEPLER

Aşağıda belirtilen durumların gerçekleşmesi nedeni ile ortaya çıkabilecek gecikme ve ifa imkansızlarından ve bunlara bağlı olarak ortaya çıkabilecek zarar ve giderlerden Beyliss sorumlu veya yükümlü tutulamaz.

 • Grevler, lokavtlar veya diğer endüstriyel eylemler
 • Sivil kargaşa, isyan, işgal, terörist saldırısı veya terör saldırısı tehdidi, savaş (ilan edilmiş olsun veya olmasın) veya savaş tehdidi veya savaş hazırlığı.
 • Yangın, patlama, fırtına, sel, deprem, çökme, salgın veya diğer doğal afetler.
 • Demiryolları, deniz yolları, hava yolları, motorlu taşıtlar veya diğer kamu veya özel nakliye araçlarının kullanımının imkansızlığı.
 • Kamu veya özel sektör telekomünikasyon ağlarının kullanımının imkansızlığı.
 • Herhangi bir hükümetin eylemleri, kararnameleri, mevzuatları, yönetmelikleri veya kısıtlamaları.
 • Herhangi bir kargo, posta veya ilgili diğer nakliye işlerinde grev, çökme     

 

(17)    FERAGAT

Beyliss’in sözleşme ve kullanım koşullarında yer alan yer alan herhangi bir hakkını kullanmaması, yasal yolları başvurmaması, bu haklardan veya yasal yollardan feragat ettiği ve kullanıcının bu yükümlülüklere uymaktan muaf olduğu anlamına gelmez.  

 

(18)    BÖLÜNEBİLİRLİK

İşbu Koşullar veya Sözleşmenin herhangi bir hükmü, herhangi bir yetkili kurum tarafından geçersiz, kanunsuz veya yürütülemez olarak belirlenirse, söz konusu şart, koşul veya hüküm kalan şart, koşul veya hükümlerden ayrılır ve kalan kısım hukukun izin verdiği ölçüde geçerli olarak kalır.

(19)    DİĞER HUSUSLAR

 • Siz veya tanıdığınız bir kişi Beyliss'in ürünlerini veya hizmetlerini satan veya açıklayan biri tarafından 'spam' ediliyorsanız, uygun işlemi yapabilmemiz için lütfen bizimle hemen iletişime geçiniz.  Bu hizmete güvenmek yalnızca kendi sorumluluğunuzdadır.
 • Bu hizmete, virüslerin ve diğer tahrip edici materyallerin girmesini önlemek için makul adımlar atmak istememize rağmen, bu hizmetten veya bu hizmetten indirilebilecek materyallerin bu tür yıkıcı özellikler içermediğini garanti etmemekteyiz. Yukarıdakilere atfedilen zarar veya hasardan sorumlu değiliz.
 • Sözlü veya yazılı olsun, bizden veya başka bir yerden aldığınız hiçbir öneri veya bilgi, bu sözleşmede açıkça belirtilmedikçe hiçbir garanti veya koşul yaratmayacaktır.
 • Herhangi bir Beyliss bağımsız iş ortağının nihai başarısı veya başarısızlığı, bireysel çabalarına bağlıdır. Gerçek kazanç garantisi veya öngörüsü yoktur.

 

(20)    UYGULANACAK HUKUK VE YETKİLİ MAHKEME

Beyliss Kullanım Koşullarında her zaman güncelleme ve değişiklik yapma hakkına sahiptir. İnternet sitesine, sözleşmelere ve siparişlere ilişkin hususlar Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabidir. Bunlarla ilgili ortaya çıkabilecek herhangi bir anlaşmazlık Türkiye mahkemelerinin yargı yetkisine tabidir ve anlaşmazlık doğarsa, kullanıcının tüketici ve işlemin de tüketici işlemi olması durumunda Tüketici Mahkemeleri veya Tüketici Hakem Heyetlerine başvurulması gerekecektir. Diğer hallerde genel görev ve yetki kuralları geçerli olacaktır. 

 

BİZE AŞAĞIDAKİ ADRESLERDEN VE İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

 

BEYLİSS TEKSTİL VE TURİZM TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

 

POSTA ADRESİ: Kilyos Caddesi No: 258 Uskumruköy, Sarıyer-İSTANBUL

 

 

TELEFON: 0212 262 22 72

 

E-POSTA: destek@beyliss.com.tr